Masaż aromaterapeutyczny jest uznawany za jeden z najprzyjemniejszych spośród wszystkich. Połączenie technik masażu relaksacyjnego z zastosowaniem naturalnych olejków eterycznych, pozwala uzyskać efekt maksymalnego relaksu i odprężenia, jednocześnie działając kojąco na różnego rodzaju dolegliwości ciała, jak i umysłu.
Olejki eteryczne – do masażu rozpuszczone w olejach naturalnych, działają zarówno na zmysł powonienia, jak i na zakończenia nerwowe – radząc sobie skutecznie m.in. ze stanem stresu, dolegliwościami bólowymi, uczuciem napięcia, a także korzystnie wpływając na stan skóry.
Kiedy warto zdecydować się na masaż aromaterapeutyczny?
Aromaterapia jest zabiegiem, któremu bezpiecznie poddać się może niemal każdy – to bezpieczna forma relaksu, pozwalająca szybko wyeliminować poczucie zmęczenia psychicznego i fizycznego oraz dodająca energii. Szczególnie, masaż aromaterapeutyczny polecany jest przy:
- dolegliwościach związanych z menstruacją – np. przy łagodzeniu PMS,
- dolegliwościach związanych z okresem menopauzy,
- uczuciu nieustannego zmęczenia i napięcia – fizycznego oraz psychicznego,
- wysokim poziomie stresu,
- problemach z zasypianiem,
- potrzebie wyrównania stanów energetycznych,
- dolegliwościach bólowych,
- uczuciu niepokoju wewnętrznego,
- zmiennych stanach emocjonalnych,
- sytuacjach wzmożonego wysiłku fizycznego – przy intensywnych treningach czy wyczerpującej pracy fizycznej
Umiejętnie zastosowana przez specjalistę technika masażu aromaterapeutycznego:
- złagodzi napięcie mięśniowe,
- pozwoli wejść w stan głębokiego relaksu,
- przywróci poczucie harmonii wewnętrznej,
- złagodzi dolegliwości bólowe.
Olejki eteryczne stosowane w masażu aromaterapeutycznym
Podczas zabiegu aromaterapii masażysta wykona masaż relaksacyjny – całego ciała bądź jego partii, dodając do oleju do masażu odpowiednie olejki eteryczne. Każdy z nich odznacza się innymi własnościami. Najpopularniejszymi w aromaterapii olejkami są m.in.:
- olejek geraniowy– o działaniu antydepresyjnym, wspomagający również gospodarkę wodną organizmu: zalecany m.in. przy otyłości, problemach z cellulitem, a także przy dolegliwościach związanych z menopauzą oraz menstruacją,
- olejek cytrynowy– działa pobudzająco, dzięki świeżemu zapachowi, działa kojąco w przypadku stanów lękowych, stresu, a także wpływa korzystnie na ciśnienie krwi,
- olejek bergamotowy– o orzeźwiającym zapachu; działa antystresowo, jednocześnie korzystnie wpływając na stan skóry,
- olejek eukaliptusowy– o działaniu ściągającym, przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i regeneracyjnym – łagodzi bóle mięśniowe oraz stawowe,
- olejek lawendowy– uspokaja, łagodzi stres, a jednocześnie wygładza skórę i ma działanie antyseptyczne, przyspieszając m.in. gojenie się ran.
Masażysta za każdym razem dobiera odpowiednią mieszankę, kierując się potrzebami oraz stanem zdrowia pacjenta