Rezonans Stochastyczny (SR)  Zakopane

Rezonans stochastyczny (SR) fizjoterapia

Oferowany przez nas zabieg fizjoterapeutyczny polecany jest jako profilaktyka oraz terapia przy wielu występujących schorzeniach ortopedycznych, urazach (zaburzeń ruchu) jak również chorobach neurologicznych. Jest stosowany nie tylko dla dorosłych ale nawet tych najmniejszych dla dzieci korzystających z usług Maria 5.

Kiedy i na co stosujemy rezonans stochastyczny:

- gdy chcemy zwiększać efektywność osób zajmujących się sportem amatorsko i profesjonalnie

- poprawiać zdolność chodzenia przez aktywację rdzeniową

- zwiększać motorykę poprzez aktywację obszarów mózgu (uwalnianie neuroprzekaźników)

- poprawianie odruchów i refleksu

- koordynację motoryczną

- poprawianie gęstości w tkance kostnej

- MPD mózgowe porażenie dziecięce

- u dzieci i młodzieży zaburzenia koncentracji ADHD oraz zaburzenia emocjonalne

- zaburzenia motoryki i koordynacji

- chcemy stymulować mięśnie co wpływa na normalizację napięcia mięśniowego

Zastosowanie drgań w terapii na narządy ruchu jak i układ nerwowy generuje reakcje biochemiczne. Powoduje to odpowiedź organizmu na drgania i umożliwia przyrost masy kostnej. Mikrowibracje mają też wpływ na niekontrolowane i odruchowe skurcze mięśni – wpływa to na motorykę. Dzieci mają pewniejszy chód. Stymulują zatem nie tylko układ kostny ale także mięśniowy. W zależności od natężenia (amlitudy) oraz częstotliwości możemy aktywować mózg i stężenie hormonów albo uwalnianie neuroprzekaźników.

Badania naukowe wykazują, że osoby poddawane terapii rezonansu stochastycznego w pozycji pionowej mają poprawę motoryki podczas terapii ale co najważniejsze także po jej zakończeniu. Wykazano, że wibracje zastosowane nieregularnie mają efektywne zastosowanie w poprawie koordynacji i chodzenia u pacjentów z chorobą Parkinsona.

Stosowane po udarze mózgu, osób starszych oraz chorych z neuropatią cukrzycową wibracje powiększają zakresy motorycznej kontroli oraz możliwości poznawczego adaptowania się do środowiska, co według naukowców wiąże zjawisko rezonowania (wibrowania) z neuroplastycznością mózgu. Przyczyną tego jest losowy charakter wibracji oraz zmiana jego natężenia, co uczy pacjenta skutecznego reagowania na bodźce. Rezonans stochastyczny oferowany w naszym ośrodku w Zakopanem ma sprawdzoną reputację i zbadaną efektywność w środowisku naukowców i specjalistów od fizjoterapii

SPRAWDŹ DOSTĘPNOŚĆ TERMINÓW -- MAMY JESZCZE WOLNE MIEJSCA!!!
+48 697 622 055
+48 601 40 92 85
(pon-sb w godzinach 08.00-20.00)
email : info@mariazakopane.pl